72 h – Pärjäisitkö häiriötilanteessa omin avuin 72 tunnin ajan?
Hämeen Pelastusliitosta voi tilata ryhmälle 72 h turvallisuus- ja varautumiskoulutuksen.
Koulutuksen kesto n. 2 tuntia.
Tutustu koulutukseen TÄSTÄ
****
Kyläturvallisuus – Hämeen Pelastusliiton kautta on mahdollista saada Meidän turvallinen kylä -kyläturvallisuuskoulutus omaan kylään !
Kouluttajana toimii SPEKin kouluttama kurssinjohtaja.
Kyläturvallisuus katso lisää tästä
****
****
Paloturvallisuusviikko alkaa marraskuun viimeisellä viikolla. Huolehtimalla paloturvallisuudesta ET MENETÄ MITÄÄN www.paloturvallisuusviikko.fi
****
Pauli pupu pelastuu – interaktiivinen nukketeatteriesitys tilattavissa. Esityksen aikana esitellään ja tutustutaan esim. palovaroittimeen ja sammutuspeitteeseen. Lapset osallistuvat keskusteluun ja juonen etenemiseen.
Kohderyhmä:
Lisätietoa ja varaukset: Raija Laine-Löyttyniemi 050-5432 762
****
NouHätä! -pelastustaitokampanja peruskoulun kahdeksasluokkalaisille kehittää valmiuksia välttää onnettomuuksia ja toimia oikein hätätilanteessa, lisätietoja osoitteesta www.nouhata.fi. Pirkanmaan, Kanta-Hämeen ja Päijät-Hämeen Nou HÄTÄ! – aluekilpailupäivä löytyy vuosikalenterista.
****
Muita turvallisuuskampanjoita: